Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Partnerstw strategicznych w szkolnictwie wyższym - warsztaty

2019-01-05 kategoria: Erasmus Pracownicy Współpraca międzynarodowa informacja warsztat 

​Narodowa Agencja Programu Erasmus+ w Polsce informuje, że została uruchomiona rejestracja na warsztaty pt. „Zamień potrzeby na projekty – Budowanie Partnerstw strategicznych od A do Z – konkurs wniosków 2019 r.”, które odbędą się 1 lutego br. w Warszawie: http://erasmusplus.org.pl/warsztaty-zamien-potrzeby-na-projekty-budowanie-partnerstw-strategicznych-od-a-do-z-konkurs-wnioskow-2019-r/.

Na warsztaty zapraszamy osoby planujące składać wnioski o Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego w konkursie 2019 r., a w szczególności osoby, które znają zasady Partnerstw strategicznych dla szkolnictwa wyższego i chcą zdobyć umiejętności poprawnej konstrukcji projektu typu Partnerstwo strategiczne oraz osoby, które składały wnioski w poprzednich latach i nie otrzymały dofinansowania.

Celem warsztatów jest:

  • zdobycie przez uczestników umiejętności planowania projektu od pomysłu przez analizę potrzeb, cele, działania projektowe, rezultaty, potrzebne zasoby, aż po działania zapewniające trwałość i upowszechnianie rezultatów.
  • praca w grupach nad koncepcją wniosku;
  • omówienie, jakie błędy wnioskodawcy najczęściej popełniają i jak ich uniknąć.
Uwaga! Przedmiotem warsztatów nie będzie:
  • omawianie zasad Partnerstw strategicznych,
  • pisanie treści wniosków, które będą Państwo mogli złożyć w konkursie wniosków 2019.
Jeśli zasady Partnerstw strategicznych nie są Państwu dobrze znane, to w pierwszej kolejności zapraszany na spotkania informacyjne:

Zawartość merytoryczna obu spotkań będzie bardzo zbliżona  dlatego osoby, którym trudno dojechać do Gdańska, zapraszamy na spotkanie w Warszawie.

Niebawem ruszy również rejestracja na zapowiadane wcześniej seminarium wymiany dobrych praktyk i dzielenia się rezultatami Partnerstw strategicznych w sektorze szkolnictwa wyższego pt. „Posłuchaj, podziel się, zainspiruj”, które odbędzie się w Warszawie, 25 lutego br. Otrzymają Państwo w tej sprawie odrębną korespondencję.

Ostatnim wydarzeniem, na którym będą Państwo mieli okazję skonsultować swój pomysł na projekt bezpośrednio z pracownikami Narodowej Agencji będzie Dzień otwarty dla wnioskodawców w Warszawie, 28 lutego br., w siedzibie FRSE. Rejestracja online na to wydarzenie ruszy z początkiem lutego.

Przypominamy, że:

  • w 2019 r. do dyspozycji jest łącznie ok. 6 mln euro na projekty Partnerstw strategicznych dla szkolnictwa wyższego, czyli o 30% więcej środków finansowych niż w roku poprzednim;
  • w 2019 r. dofinansowanie na Partnerstwa strategiczne dla szkolnictwa wyższego otrzyma więcej projektów niż w każdym poprzednim roku (ok. 27 w porównaniu np. z 2018 r., kiedy było ich 20);

dlatego gorąco zachęcamy do udziału w naszych wydarzeniach i wnioskowania o dofinansowanie projektów! 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół Partnerstw Strategicznych Programu Erasmus+ Szkolnictwo wyższe
Erasmus+ Higher Education Strategic Partnerships Unit

Archiwum