Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Partnerzy projektu

 
zpwim_logo.jpg 

Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza od 1991 roku reprezentuje środowisko pracodawców, dążąc do uzyskania wpływu na politykę gospodarczą państwa i regionu. Organizacja zrzesza firmy działające na terenie województwa mazowieckiego, oferując im wsparcie w zakresie prowadzenia biznesu oraz reprezentowania ich interesów przed władzami lokalnymi, urzędami i wobec związków zawodowych.

Związek jest członkiem Konfederacji Lewiatan i wspiera jej działalność zmierzającą do tworzenia lepszych warunków rozwoju biznesu w Polsce. Organizacja utrzymuje również ożywione kontakty międzynarodowe poprzez przynależność do Business European Capital Cities – zrzeszenia organizacji biznesowych stolic europejskich.

Związek prowadzi działania doradcze, informacyjne i szkoleniowe, promuje działania kooperacyjne przedsiębiorstw. Inicjuje ważne debaty z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych. Organizacja współtworzy również nowe rozwiązania i usługi dla biznesu w kooperacji z samorządem województwa i samorządami lokalnymi.

Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza jest również liderem dialogu społecznego
w regionie. Jego przedstawiciele zasiadają w wielu gremiach, w których prowadzony jest dialog społeczny na poziomie regionalnym. Prezes zarządu Związku przewodniczy w obecnej kadencji Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. ZPWiM jest twórcą wielu programów wspierających prowadzenie dialogu społecznego w Polsce, prowadzi negocjacje i mediacje
z przedstawicielstwami załóg pracowniczych i współtworzy szereg inicjatyw promujących rozwój dialogu społecznego na poziomie zakładowym.​