Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Korzyści ze studiowania na kierunku : Korzyści ze studiowania na kierunku – Kierunek na Zarządzanie Projektami | Szkoła główna Handlowa w Warszawie
Korzyści ze studiowania na kierunku
 

 Korzyści ze studiowania na kierunku

 
Program kształcenia na kierunku Zarządzanie Projektami oparty będzie na globalnych doświadczeniach i najlepszych praktykach opisanych w międzynarodowych standardach zarządzania projektami opracowanych przez stowarzyszenia specjalistów i pracodawców: Project Management Institute (obecne w 200 krajach, 477 tys. członków), International Project Management Association (najstarsze stowarzyszenie zarządzania projektami, 60 organizacji członkowskich na świecie) oraz brytyjskiej administracji publicznej (Office of Government Commerce, Axelos).

Kompetencje objęte programem studiów dotyczyć będą trzech kluczowych obszarów profesjonalnego zarządzania projektami: 
  • przebiegu projektu (definiowanie, planowanie, sterowanie projektem), 
  • zagadnień organizacyjnych (zarządzanie strategiczne, organizacja projektowa, metodyki zarządzania projektami, modele dojrzałości projektowej, zarządzanie portfelem i programami projektów), 
  • zagadnień „miękkich” (m.in. kierowanie zespołem projektowym, negocjacje, komunikowanie w projekcie, angażowanie interesariuszy). 
​Ukończenie kierunku przygotuje absolwentów do starania się o uznane na międzynarodowym rynku pracy certyfikaty zawodowe: PRINCE2, PMI PMP, IPMA A-B-C-D oraz IPMA-Student i inne. Przyszli absolwenci kierunku Zarządzanie Projektami w trakcie kształcenia nabędą odpowiednie, komplementarne z ich dotychczasowym wykształceniem na studiach I stopnia, kompetencje, dostosowane do potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa – takie, które umożliwią w efekcie zdobycie pracy, rozwój zawodowy oraz uchronią przed wysokim bezrobociem coraz częściej odnotowywanym wśród młodych absolwentów uczelni wyższych.
  
 
FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj.jpg