Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Archiwum

 

Archiwum SGH jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną o zadaniach naukowych  i usługowych, powołaną do gromadzenia, opracowywania i przechowywania dokumentacji Uczelni, jej pracowników i studentów (Archiwum sporządza i wydaje studentom SGH/SGPiS zaświadczenia o przebiegu studiów, głównie  na potrzeby przedłożenia ich w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych).

Archiwum posiada bogaty zasób aktowy od 1906 roku (byłych Wyższych Kursów Handlowych, Wyższej Szkoły Handlowej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Planowania i Statystyki). Ponadto w Archiwum znajduje się dokumentacja po zlikwidowanej Akademii Nauk Politycznych i Szkole Służby Zagranicznej z lat 1949-1954.

Do podstawowych prac archiwalnych należy przejmowanie, gromadzenie, ewidencjonowanie, opracowywanie, zabezpieczanie, konserwacja i udostępnianie akt dla celów naukowych i użytkowych. Popularyzujemy zasób aktowy, organizujemy okolicznościowe wystawy oraz gromadzimy materiały fotograficzne i pamiątki o charakterze muzealnym. Ponadto wykonujemy kwerendy naukowo-badawcze do dziejów Uczelni. 

 
 

 Informacje

 

Międzynarodowy Dzień Archiwów

Zapraszamy na prezentację zbiorów archiwalnych Instytucji Naukowych

więcej

Międzynarodowy Dzień Archiwów, 13 czerwca 2015

13 czerwca 2015 r., w godz. 10.00-16.00, odbędzie się Międzynarodowy Dzień Archiwów. Zapraszamy na prezentację zbiorów archiwalnych Instytucji Naukowych.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kierownik Archiwum

 
 

 Masz Pytanie?

 
 
Masz pytanie?
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej

Masz pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.