Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Finał projektu Future Makers Challenge

2018-06-20 kategoria: informacja 

10 czerwca br. odbył się finał projektu Future Makers Challenge organizowanego przez firmę Innovaitka w partnerstwie m.in. z SGH. Projekt był połączeniem akceleratora innowacji i przedsięwzięcia edukacyjnego, skierowanego do licealistów i studentów (w tym w szczególności do uczniów Klas akademickich SGH oraz studentów naszej uczelni).

Do projektu zgłosiło się wielu młodych ludzi zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi, a jego sponsorzy – firma Accor Hotels, PZU, Smeo.pl oprócz opracowania wyzwań merytorycznych dla uczestników, zagwarantowali nagrody pieniężne dla zwycięskich zespołów. Dodatkową nagrodą przekazaną przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie była możliwość wykorzystania 100h w przestrzeni co-workingowej SGH.

W trakcie kilkutygodniowych zmagań nad stworzeniem najlepszej koncepcji produktowej, która następnie ma być wdrożona w życie, uczestnicy pracowali m.in. pod okiem opiekunów merytorycznych z SGH: dr. Mikołaja Pindelskiego, dr Renaty Pajewskiej-Kwaśny i dr. Alberta Tomaszewskiego, natomiast w jury konkursu obradował jako reprezentant SGH dr hab. Marcin Wojtysiak-Kotlarski, prof. SGH. Po stronie SGH projekt koordynowało Centrum Otwartej Edukacji.

Jeden ze zwycięskich zespołów składał się w całości z uczniów Klasy akademickiej SGH z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z oddziałami dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu, natomiast wśród pozostałych laureatów znaleźli się studenci SGH. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Archiwum