Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Finał zimowej edycji EUD i AME w 2017 r. w SGH

2017-12-22 kategoria: informacja 

​5 grudnia 2017 r. odbyły się finałowe spotkania XX edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz XIX edycji Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie. Na ostatnich zajęciach EUD i AME – spośród wszystkich uczestników tegorocznej serii wykładów ekonomicznych dla młodzieży realizowanych na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – została wyłoniona grupa najlepszych studentów.

Zimowa edycja programów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty w 2017 r. w SGH rozpoczęła się wykładami inaugurującymi 3 października. W kolejnych tygodniach uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów regularnie spotykali się w murach Szkoły Głównej Handlowej na zajęciach o tematyce ekonomicznej. Dzięki realizowanym wykładom 137 młodych ludzi z 5. i 6. klas miało okazję zapoznać się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi tworzenia pieniądza, produktu turystycznego, reklamy, autoprezentacji i roli banku w gospodarce, a 78 osób z 7. klas szkoły podstawowej oraz 2. i 3. klas gimnazjów zaproszonych zostało do udziału np. w zajęciach dotyczących badań marketingowych, zarządzania ryzykiem, trendów w e-biznesie, matematyki finansowej i technik szybkiego uczenia się.

Podczas szóstego, finałowego spotkania EUD i AME, które odbyło się 5 grudnia 2017 r., grupa prawie 200 młodych osób przystąpiła do 10-minutowego testu sprawdzającego zdobytą wiedzę. Sprawdzian złożony był z 15 (trudnych!) pytań nawiązujących do tematyki przeprowadzonych spotkań, a za jego bezbłędne rozwiązanie można było zdobyć 30 punktów. 

Udało się tego dokonać najlepszemu studentowi Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego - Szymonowi Kraśniewskiemu. Za zdobycie maksymalnej liczby punktów w teście otrzymał on w nagrodę: czytnik e-booków AMAZON Kindle Paperwhite 3. W grupie trzech najlepszych słuchaczy XX edycji EUD w Warszawie znaleźli się również Miłosz Kot (27 pkt. z testu) oraz Blanka Klekot (25 pkt.), którzy wyróżnieni zostali upominkami w postaci słuchawek Powerfull Bass Sennheiser.

zdjęcie 1.jpg

Na fot. Miłosz Kot, Blanka Klekot i Szymon Kraśniewski

Spośród studentów Akademii Młodego Ekonomisty test najlepiej napisał Kamil Bogucki, uzyskując 22 pkt. W nagrodę otrzymał upominek ufundowany przez firmę Goldman Sachs Poland Services sp. z o.o. – Samsung Galaxy Tab A6. O zdobyciu 2. miejsca wśród słuchaczy AME zadecydowała dogrywka, podczas której Szymon Florek i Jakub Kaszycki (po 21 pkt. w teście) odpowiadali na 5 trudnych pytań ekonomicznych, przygotowanych przez projektowych ekspertów. Nagrodę – PowerBank Accura Accubank Monster – zdobył Jakub Kaszycki. 

zdjęcie 2.jpg
Na fot. Kamil Bogucki i Jakub Kaszycki

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w co najmniej 4 wykładach zimowej edycji EUD i AME w 2017 r. w SGH otrzymają oficjalny certyfikat potwierdzający ukończenie zajęć. Osoby obecne na wszystkich sześciu spotkaniach z cyklu dostaną dyplom z wyróżnieniem.

Nabór do kolejnej edycji projektów EUD i AME planowany jest na luty 2018 roku.

Archiwum