Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Letnia Akademia Ekonomii

 

Letnia Akademia Ekonomii to wakacyjny kurs dla młodzieży gimnazjalnej, organizowany w Szkole Głównej Handlowej począwszy od roku 2009. Ideą programu jest zainteresowanie młodzieży ekonomią oraz zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku. LAE skierowane jest do uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum.

Podczas letniej akademii eksperci Centrum Otwartej Edukacji SGH opowiadają o podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmują wykłady, warsztaty i dyskusje w formie seminaryjnej. Prezentowane na zajęciach treści, dobrane specjalnie dla tej grupy wiekowej, są przedstawiane w przystępny i interesujący sposób. Zakres poruszanych zagadnień nie powiela tematów poruszanych na fakultatywnych zajęciach z ekonomii czy przedsiębiorczości realizowanych w wybranych szkołach.

Letni interaktywny cykl spotkań dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych, tj. realizowanych od sześciu lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl).

Zobacz: Program zajęć 2014      Regulamin LAE