Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
ADMINISTRACJA SGH
Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii :
Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

Letnia Akademi Ekonomii i Przedsiębiorczości 2017

2017-07-03 kategoria: informacja warsztat 

​W dniach 26-30 czerwca 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie trwały się zajęcia Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości (LAEP) – bezpłatnego, wakacyjnego kursu dla gimnazjalistów oraz uczniów, którzy ukończyli szóstą klasę szkoły podstawowej. 

Letnia Akademia Ekonomii i Przedsiębiorczości to wakacyjny cykl spotkań dla uczniów zainteresowanych ekonomią i przedsiębiorczością. Jest ciekawym uzupełnieniem oferty fakultatywnych zajęć z tej tematyki realizowanych w szkołach oraz spotkań Akademii Młodego Ekonomisty, prowadzonych w SGH podczas roku szkolnego. 

Ideą programu jest przybliżenie młodzieży podstawowych zagadnień z ekonomii i przedsiębiorczości, zainteresowanie uczniów tymi dziedzinami oraz zachęcenie do dalszego kształcenia na kierunkach ekonomicznych. Treści kursu zostały dobrane specjalnie pod kątem możliwości percepcyjnych osób w wieku okołogimnazjalnym i są przedstawiane w przystępny, interesujący sposób. Dominującą formą zajęć są warsztaty i dyskusje prowadzone w małych podgrupach. 

W dniu 26 czerwca br. odbyło się pierwsze spotkanie LAEP, na którym 100 pracujących w grupach uczniów zastanawiało się m.in. czy warto zajmować się ekonomią i przedsiębiorczością, jakie są cechy osoby przedsiębiorczej oraz w jaki sposób rozwijać własną przedsiębiorczość. Młodzież szukała również odpowiedzi na pytania dlaczego ciągle potrzebujemy nowych rzeczy oraz co, jak i dla kogo warto produkować. Po zapoznaniu się z teorią uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych – warsztatach realizowanych w czterech 25-osobowych zespołach. 

Na kolejnych zajęciach Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości nasi słuchacze dowiedzieli się:
•    jak działa rynek i skąd się biorą ceny, 
•    co warto wiedzieć na temat pieniędzy oraz
•    co kryje się pod stwierdzeniem „dobry pomysł na biznes”. 
Będą mieli również okazję zweryfikowania własnych pomysłów biznesowych.

Aktywni uczestnicy programu LAEP otrzymali dyplomy ukończenia Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości w 2017 r.

Archiwum