Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Kwalifikacja do programów wymiany: Erasmus+, PIM i umowy bilateralne

 

Centrum Programów Międzynarodowych informuje, że I etap kwalifikacji (złożenie aplikacji online) do programów: Erasmus+, PIM i umowy bilateralne na rok akademicki 2018/2019 planowany jest na 8–22 styczeń 2018 r.

Kwalifikacja do programów wymiany przeznaczona jest dla studentów wszystkich poziomów studiów tj.:

  • studiów licencjackich,

  • studiów magisterskich,

  • studiów doktoranckich.

Studenci studiów licencjackich i magisterskich składają aplikacje online. Studenci studiów doktoranckich składają aplikacje w formie papierowej zgodnie z instrukcjami zawartymi w harmonogramie kwalifikacji dla studentów doktorantów.

Informujemy, że studenci mogą aplikować o miejsca w uczelniach, w których dostępne są miejsca tylko na ich faktycznym poziomie studiów i zgodnie z posiadanymi kompetencjami językowymi.

Prosimy o rozsądny wybór uczelni, ponieważ zamiana kolejności czy preferencji nie będzie potem możliwa na żadnym z etapów kwalifikacji. Radzimy również, aby wykorzystać możliwość wyboru 16 uczelni, ponieważ zwiększa to szansę otrzymania przydziału.

UWAGA – przed dokonaniem wyboru uczelni (oprócz sprawdzenia oferty danej uczelni oraz przeczytania raportów) prosimy zapoznać się z bieżącą informacją dot. bezpieczeństwa w danym kraju korzystając z serwisu Ministerstwa Spraw Zagranicznych


KWALIFIKACJA DO PROGRAMÓW:
ERASMUS+, PIM I UMOWY BILATERALNE NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

– podstawowe informacje
:

W kwalifikacji na r. a. 2018/2019 będą uzn​awane testy kompetencyjne CNJO zdane nie wcześniej niż w sesji wiosennej 2015 r.   

NOWA FORMUŁA TESTÓW KOMPETENCYJNYCH: 18 grudnia 2017 r. odbędzie się test kompetencyjny CNJO uprawniający studentów do aplikowania do programów wymiany. W dniach 6-20.11.2017 CNJO przyjmuje zapisy studentów zaintetesowanych testami z lektoratów, dla których nie jest on obowiązkowy.​

Test kompetencyjny (zmieniona formuła od 2017 r.) jest obowiązkowy dla studentów 3 sem. SL i 1 sem. SM. 

Pozostali studenci zainteresowani udziałem w teście mogą się na niego zapisać w dniach 6-20 listopada w Bibliotece CNJO (w godzinach otwarcia http://administracja.sgh.waw.pl/pl/CNJO/ogloszenia/godziny/Strony/default.aspx). 

Więcej o nowej wersji testów kompetencyjnych na stronie CNJO http://administracja.sgh.waw.pl/pl/CNJO/egzaminy/testy/Strony/default.aspx


 

Dodatkowe informacje:

  • Nabór do programu CEMS MIM odbywa się zgodnie z harmonogramem kwalifikacji do programu; więcej informacji można uzyskać na stronie CEMS SGH.

  • Nabory do programów podwójnego dyplomu odbywają się w terminach innych niż kwalifikacja do programów wymiany; więcej informacji o programach oraz o zasadach i kryteriach kwalifikacji można znaleźć na stronach programów podwójnego dyplomu.

 
 
 

 Kwalifikacja na r. a. 2018/2019

 
 

 Osoby Kontaktowe

 

Erasmus+ p. Agata KOWALIK
tel. 22 564 98 44
email: outgoing[at]sgh.waw.pl
PIM i umowy bilateralne p. Nadiya SKYBA
tel. 22 564 97 60
email: bilateral[at]sgh.waw.pl
 

Godziny konsultacji dla studentów można znaleźć na stronie Kontakt.

Kontakt email z pracownikami CPM powinien się odbywać tylko za pośrednictwem poczty w domenie sgh.waw.pl.

Problemy techniczne z aplikacją należy zgłaszać poprzez system "Rekrutacja" - kontakt z administratorem