Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Procedury wyjazdowe

 

​Na tej stronie każdy student wyjeżdżający na programy wymiany (Erasmus, PIM, umowy bilateralne), programy dydaktyczne (CEMS,  programy podwójnych dyplomów) lub jako freemover znajdzie wszystkie dokumenty, jakich będzie potrzebował przed, w trakcie oraz po powrocie ze swojego wyjazdu.

Jeśli nie zapoznałeś się jeszcze z ofertą programową uczelni partnerskiej, na którą zostałeś zakwalifikowany to najwyższy czas to nadrobić. Na stronie internetowej uczelni zagranicznej znajdują się informacje dotyczące zasad studiowania i zaliczania przedmiotów, kalendarz akademicki, adresy osób, z którymi będziesz się kontaktować, ofertę dotyczącą zakwaterowania na czas pobytu, linki do formularzy zgłoszeniowych bądź gotowych pakietów informacyjnych, w których znajdziesz praktyczne wskazówki przygotowane z myślą o wszystkich Incoming Students.

Warto też zapoznać się z raportami studentów, którzy studiowali w tej konkretnej uczelni. Raporty te znajdziesz na stronie internetowej CPM​.

Na niniejszej stronie znajdziesz informacje o dokumentach i procedurach, które Cię obowiązują. Ponieważ niektóre dokumenty różnią się w zależności od Studium, w którym jesteś aktualnie zarejestrowany zwróć baczną uwagę na oznaczenia, które będą się znajdowały przy konkretnych dokumentach.

Przypominamy, iż studentów CEMS oraz programów podwójnego dyplomu (PPD) wyjeżdżających z dofinansowaniem Erasmusa obowiązują zasady takie same jak dla studentów Erasmusa (włącznie ze sprawami finansowymi); studenci bez dofinansowania są traktowani jak studenci wyjeżdżający na PIM i umowy bilateralne. Oprócz zasad obowiązujących ich w programie CEMS i PPD są również zobligowani do przestrzegania zasad odnoszących się do wszystkich studentów wyjeżdżających w celu odbycia studiów za granicą określonych Zarządzeniem Rektora nr 13 z dnia 11 kwietnia 2008 r. w sprawie określenia wzoru dokumentów i zasad kierowania za granicę pracowników, doktorantów i studentów SGH, w celach naukowych, dydaktycznych, szkoleniowych.
 
 
 

 strony procedur wyjazdowych