Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Korzystanie z systemów IT w sieci i poza siecią SGH

2017-11-22 kategoria: informacja 

​Szanowni Państwo,

ze względu na występujące problemy podczas połączenia z systemami uczelnianymi przez Bramę SGH, w zastępstwie zalecamy stosowanie programu Network Connect.

Występujące problemy zostały zgłoszone do dostawcy oprogramowania. Jednak ze względu na fakt, iż system obsługujący Bramę przestanie być wspierany z końcem 2017 roku, trwają prace nad wdrożeniem alternatywnego rozwiązania.

Instrukcja, jak zainstalować i uruchomić program Network Connect, znajduje się na naszej stronie.

Po połączeniu z Network Connect (widoczna w pasku zadań żółta kłódka z dwiema zielonymi kropkami) należy wejść do wybranego systemu przez przeglądarkę wpisując adres strony, na której dany system jest dostępny w taki sam sposób jak w sieci SGH. Do najczęściej używanych systemów prowadzą następujące adresy:

 

 

Po połączeniu z Network Connect należy pamiętać, aby nie logować się przez Bramę SGH, ponieważ połączenie z NC zostanie automatycznie zakończone.

Brama SGH / Network Connect powinny być wykorzystywane jedynie poza siecią SGH.

Linki do większości systemów IT z krótkim opisem funkcjonalności wymienione są na stronie dedykowanej pracownikom SGH: it.sgh.waw.pl (dostęp po zalogowaniu). Polecamy tę stronę do wykorzystania na terenie uczelni.

Pozdrawiamy

Zespół Wsparcia Rozwiązań Informatycznych 

Archiwum